Учнівські проекти з хімії

Хімія дивовижна

Хімія захоплююча

Хімія практична

Вирощування кристалів у лабораторних або домашніх умовах

  1. Кушвідов Сергій - виростив кристали із мідного купоросу. Термін вирощування 15.01.2018 - 28.02.2018 р. Розмір кристала: довжина - 6 см, ширина - 3 см.
  • Кристал при денному світлі різної інтенсивності:

  • при освітленні забарвленою у червоний та зелений колір лампою:

  • при освітленні лазерною указкою червоного кольору:

  • ефект "боке":

     2. Білозор Всеволод - виростив кристали з лимонної кислоти.

 

3. Шевцов Олег

 

4. Васечко Владислав, 5-А клас

Природа дарує людству багатство кристалів. Це і сніг, і цукор, і коштовні ювелірні прикраси. А чи можна створити кристал власноруч? Звичайно! Для цього вам знадобиться прозора склянка, паличка, нитка, фільтр (паперовий абомарлевий), вода, а також речовина, з якої буде рости кристал. І, звісно, слід запастися терпінням і ретельно виконувати інструкції. Експеримент необхідно проводити тільки у присутності дорослих Кристалізація розчиненої речовини відбувається з пересиченого розчину. Розмір і форма кристалів залежатиме від умов проведення досліду.

Вирощування кристалів з кухонної солі (хімічна формула NaCl) Зважте 37 г кухонної солі (краще брати нейодовану сіль) і розчиніть, ретельно перемішуючи розчин у склянці, у 100 мл гарячої води. Поставте склянку в холодне місце. Через декілька днів на дні склянки з’являться кристалики солі (фото 2). Виберіть найбільший і найкраще огранений кристал – з ним ви надалі працюватимете. Для цього помістіть його у відфільтрований розчин солі. Щоб ріст кристалу відбувався рівномірно, можете прив’язати його ниткою до палички ( фото 3,4)й опустити у склянку. Помістіть склянку в тепле місце, накрийте її аркушем паперу, щоб запобігти потраплянню пилу (фото 1), і спостерігайте, як ростиме ваш кристал.(фото 5)